Відшкодування частини вартості навчання для студентів-контрактників

В Україні працює система податкової компенсації за оплату навчання. Що це означає? Будемо розбиратися разом.

Тобто, якщо ти вчишся на контракті та одначасно працюєш – автоматично маєш право вимагати від держави відшкодування вартості начання, до 18%.

Отримати її можуть громадяни України, у яких офіційне працевлаштування та які виплачують податки державі.

"Якщо по-простому, вона передбачає, що людина, яка офіційно працює, має офіційну заробітну плату, відповідно, платить податки державі, має право отримати компенсацію за своє навчання, навчання дитини, чоловіка, дружини. За шкільну освіту, позашкільну освіту, за вищу освіту знижка становить 18%. Тобто, якщо ви в минулому році витратили 100 тис. грн на освіту, то цього року пишеться заява до кінця року, і вам компенсують 18 тис. грн", - пояснив Кондратюк, засновник Всеукраїнського освітнього центру SetStud, в програмі "5 вопросов" на телеканалі "Дом".

Повернення грошей за навчання можливе лише за попередній рік, тобто в цьому році вам можуть відшкодувати частину витраченої суми за 2020. Окрім того, обов’язковою умовою є подання заяви до грудня 2021 року.

"Також це елемент прозорості, який стимулює людей працювати офіційно, тому що на даний момент в країні є багато прикладів, коли люди працюють неофіційно. Це стимулює прозору економіку, щоб держава отримувала податки в повній мірі, тому що потім люди будуть більше прагнути до офіційного працевлаштування, і це збільшить податки, які будуть надходити до державного бюджету", -додає Кондратюк.

Заява подається до податкового органу за місцем проживання.

Список потрібних документів:
• ІПН (ідентифікаційний код) та паспорт;
• декларацію про майновий стан і доходи;
• довідку про заробітну плату (за формою № 3);
• копію договору з навчальним закладом;
• копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за навчання (де платником вказана особа, що подає декларацію для отримання податкової знижки);
• документи, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження дитини);
• заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.

Згідно статті 179 Податкового кодексу України, у разі ухвалення Вам компенсації за навчання, кошти будуть переведенні на Ваш банківський рахунок впродовж 60 днів після подачі пакету документів.


Бажаємо успіхів!

 

Автор: Бикова Єлизавета




Далі...


Далі...


Далі...